مشاوره رایگان

ثبت شرکت بین المللی

درباره ثبت شرکت های بین المللی بیشتر بدانید

تشکیل یک شرکت، هم در خانه و هم در خارج، میتواند به شکل شگفتآوری پیچیده باشد. ثبت شرکت بدون وجود دو تجارت یکسان، رویهها، جداول زمانی، زبانها، هزینهها و نیازمندیها نه تنها از کشور به کشور بلکه همچنین در ایالات و استانهای مختلف میتواند تا حد زیادی متفاوت باشد.

گروه ثبت شرکت ملاصدرا با سالها سابقه، یکی از پیشروترین موسسات ثبت در ایران است. ما طیف کاملی از خدمات تشکیل شرکت در خارج از ایران را ارائه میدهیم و متخصصان مجربی را در این زمینه به کار گماشتهایم.

پیچیدگیهای تجاری و اقتصادی به شکل قابل توجهی میتواند از یک کشور به کشوری دیگر، از یک شهر به شهری دیگر و از یک استان به استانی دیگر متفاوت باشد. هر کدام، رویه، بوروکراسی و فرآیندهای اجباری خود را دارند که تعیین کننده تنظیم جداول زمانی و اینکه یک شرکت با چه سرعتی میتواند تجارت خود را به صورت قانونی شروع کند، میباشند.

اینکه آیا شما به دنبال گسترش تجارتتان در یک منطقه جغرافیایی جدید هستید یا اینکه میخواهید یک شرکت معتبر در خارج از ایران تاسیس کنید، ما در موسسه ملاصدرا برای کمک به شما هستیم. یکی از مزیتهای عمده ثبت شرکت ملاصدرا، قیمتگذاری مقرون به صرفه است که ما ارائه میدهیم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت بین المللی

برای ثبت شرکت ارائه شوند به شرح زیر است:

۱- نام پیشنهادی برای شرکت خارجی

۲- هدف از تشکیل شرکت تجاری بینالمللی

۳- سرمایه اولیه شرکت

۴- تعداد سهامی که باید صادر شود

۵- انواع سهام

۶- نام، آدرس و ملیت سهامداران

۷- اسامی و ملیت مدیران

۸- تاریخی که در آن شرکت منحل خواهد شد

۹- اساسنامه شرکت

۱۰- نام و آدرس نماینده ثبت

آنچه باید درباره ثبت شرکت بین المللی بدانید!!!

شرکتهای چند ملیتی از آستانه FDI عبور میکنند. آنها مستقیما در داراییهای خارجی سرمایه گذاری میکنند، خواه این یک قرارداد اجاره نامه برای خدمات مسکن باشد، یا یک کارخانه در خاک خارجی، یا یک کمپین بازاریابی خارجی. با این حال شرکتهای چند ملیتی، FDI را تنها در تعداد محدودی از کشورها دارند و آنها قصد یکسان کردن محصولات پیشنهادی خود را در سراسر کشورهایی که در آن فعالیت میکنند، ندارند. آنها بیشتر روی پاسخگویی به درخواستهای محلی تمرکز میکنند تا یک شرکت جهانی.

شرکتهای جهانی در دهها کشور سرمایه گذاری کردهاند اما معمولا یک دفتر مرکزی را در کشور خودشان حفظ میکنند. تمرکز آنها، اقتصادهای مقیاسی میباشد. آنها به همان اندازه که بازار اجازه دهد تا قیمت را پایین نگه دارند، محصولاتشان را یکسان عرضه میکنند. کمپینهای تبلیغاتی آنها اغلب با یک پیام (البته با زبانهای متفاوت) جهان را پوشش میدهد تا در یک تلاش اختلافات در سلیقهها و ترجیحات محلی را برطرف سازد.شرکتهای فرا ملی اغلب بسیار پیچیده هستند و مدیریت آنها به شدت مشکل است. آنها مستقیما در دهها کشور سرمایه گذاری میکنند و فشار زیادی را هم برای کاهش قیمت و هم برای پاسخگویی محلی تجربه میکنند. این شرکتها ممکن است یک دفتر جهانی داشته باشند، اما آنها همچنین قدرت تصمیمگیری را در دفاتر ملی مختلف توزیع میکنند و فعالیتهای تحقیق و توسعه R&D را برای بازارهای ملی مختلف اختصاص دادهاند.

شرکتهای بینالمللی سرمایهگذاری مستقیم خارجی (FDI) ندارند و محصولات یا خدماتشان را تنها در کشور خودشان انجام میدهند. به عبارت دیگر آنها وارد کننده و صادر کننده هستند. آنها در کشورهای خارجی هیچ کارمند، انبار یا دفتر فروش ندارند. بهترین نمونه از شرکتهای بینالمللی، مغازههای خرده فروش خارجی هستند که محصولات وارد شده را میفروشند، یا تولیدکنندگان کوچک محلی که محصولاتشان را به کشورهای همسایه صادر میکنند.

مزایای ثبت شرکت بین المللی به چه صورت است؟

تاسیس و ثبت شرکت برای افرادی که میخواهند تجارت خود را در دیگر کشورها به صورت بینالمللی گسترش دهند، ممکن است تصمیم پیچیده و مشکلی باشد. در نظر گرفتن تمام مزایا و معایب برای گرفتن تصمیم درست، ضروری میباشد. در اینجا به توسعه بینالمللی یک شرکت که ممکن است برای تجارت شما حرکت مفیدی باشد، میپردازیم.

بدست آوردن مشتریان جدید


ممکن است شما یک ایده خوب از عملکرد تجارتتان در وطن خود داشته باشید، اما چه کسی می‌داند که چقدر مشتری و متقاضی می‌تواند در یک مکان جدید به شما مراجعه کند؟ دوراندیشی‌های سرمایه گذاری به طرز چشمگیری گسترش خواهند یافت و حتی ممکن است یک اشتیاق برای محصولات و خدمات شما باشند که می‌تواند فراتر از مشتریان شما در وطنتان باشد.

گسترش ریسک تجاری


اگر تجارت شما در یک مکان با مشکلات سختی مواجه شود، ادامه فعالیت در کشور دیگر مقداری از فشار را کاهش می‌دهد. هرچه در کشورهای بیشتری حضور داشته باشید، فراز و نشیب تجارت شما بیشتر شده و مدیریت آسان‌تری را خواهید داشت.

دسترسی به استعدادهای جدید


ممکن است موفقیت شرکت شما به همان اندازه، به مردمی که با آنها کار می‌کنید، به فعالیت‌ها و تصمیمات شخصی شما نیز وابسته باشد. گسترش در یک مکان بین‌المللی می‌تواند به شما دسترسی به کارمندان ارزشمند و با استعداد و همکاران تجاری جدید را بدهد. کسانی که سرمایه‌گذاری شما را به سطح بعدی سوق می‌دهند.

تقویت برند شما


گسترش تجارت، در خارج از کشور خودتان، باعث افزایش دید و در نتیجه ارزش برند شما با نام و لوگو و خصوصیات شما خواهد شد. شما می‌توانید از رشد و پیشرفت شهرت بین‌المللی لذت ببرید و مشتریان جدید شما در مکان مورد نظر، تجارت شما را یک اعتبار بزرگ می‌دانند. همچنین شما فرصتی بزرگ برای دستیابی به مالکیت فکری، علائم تجاری و کپی رایت به مناطق جدید را دارید.

تامین سرمایهگذاری خارجی


شرکت‌های سرمایه‌گذاری و اشخاص با مقدار زیادی از پول سرمایه‌گذاری موجود در بعضی مناطق و کمی در سایر کشورها به طور مساوی در سراسر جهان توزیع نمی‌شوند. بسته به کشورهای هدف برای توسعه شرکت، درمی‌یابید که رشد تجارت شما به صورت بین‌المللی، امکان دسترسی به سرمایه بسیار فراتر از آنچه که در مکان مبدا شما وجود دارد را می‌دهد. خوشبختانه داده‌ها برای تشخیص اینکه کدام کشورها بهترین و بدترین فرصت برای صندوق سرمایه‌گذاری هستند، به سادگی در دسترس هستند.

افزایش مصونیت به تمایلات


هیچ تجارتی نمی‌خواهد تا در شرایطی قرار گیرد که بعدا متوجه شود محصول یا خدمات اصلی آن از سبک معین خود خارج شده است. حضور در بیش از یک کشور می‌تواند به شما در دور کردن تمایلات و مدها کمک کند. یک محصول یا خدمتی که در یک کشور از مد افتاده است، ممکن است در کشور دیگر پرمایه باشد و باعث ذخیره زمان شما در رویکرد مجدد شود.

افزایش اعتماد به نفس مشتری


مزیت گسترش فیزیکی یک شرکت در مقایسه با فروش کالاها از راه دور از طریق تجارت الکترونیکی در کشور هدف این است که اگر شما یک دفتر یا فروشگاه بومی ثبت شده در کشور خارجی داشته باشید (به ویژه اگر خدمات پشتیبانی پس از فروش یک عامل مهم در صنعت شما باشد) اعتماد مشتریان شما به این شرکت افزایش می‌یابد.

توجه

-طبق ماده ۴۸ قانون مالیاتهای مستقیم مراجعه به دارائی جهت پرداخت دودر هزار سرمایه اولیه شرکت بابت حق تمبر الزامی است.
-پلمپ دفا‌تر شرکت ظرف یکماه از تاریخ ثبت شرکت الزامی است.

معایب ثبت شرکت بین المللی به چه صورت است؟

قوانین و مقررات خارجی


گسترش تجارت بین‌المللی عمدتا در مدارک گیج کننده خلاصه نمی‌شود زیرا هر کشوری قوانین مالیاتی و استخدامی خود را به اندازه ثبت تجارت و در نظرگیری علائم تجاری و فرم‌هایی که باید به یک زبان خارجی پر شود، در بر دارد. خبر خوب این است که هلدینگ ملاصدرا همیشه برای کمک به این شرایط آماده می‌باشد.

رسیدگی به استدلالات


یک نتیجه غیر قابل اجتناب از هر گونه گسترش تجارت این است که بسیاری از ملاحظات استدلالی با سوالات مربوط به اینکه چگونه ارتباطات و سازماندهی حمل و نقل کالاهای فیزیکی بین مکان‌ها به طور موثر رسیدگی می‌شود؛ به سرعت پیچیده‌تر می‌شوند. البته حمل و نقل از یک کشور به کشور دیگر می‌تواند در مدت زمان زیادی طول بکشد. در این صورت شما بابت تاخیر (یا محموله‌های گم شده) چه کاری انجام می‌دهید؟ نکته دیگر این است که همه کشورها از منابع و زیرساخت‌های یکسانی برخوردار نیستند و ممکن است بهتر این باشد تا هر فرضیه‌ای در مورد کارهایی که شما نیاز دارید در یک کشور جدید انجام دهید را به کار نگیرید.

زبان صحبت کردن


بیش از سه چهارم از ۱۹۵ کشور جهان به زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی خود صحبت نمی‌کنند. و حتی اگر شما شرکت خود را در یکی از کشورهایی که زبان دوم آنها انگلیسی است، گسترش دهید لازم است تا زبان محلی آنها را یاد بگیرید تا بتوانید با مشتریان جدید خود به طور مناسب ارتباط برقرار کنید. نباید از خدمات ترجمه و بومی‌سازی دریغ کنید. چه بسا که شرکت‌های بسیاری به دلیل ترجمه ضعیف بانی تبلیغ منفی در تجارت خود شده‌اند.

هماهنگی مناطق زمانی


یکی دیگر از نتایج گسترش بین‌المللی در این است که شما می‌توانید یک ناحیه قطع ارتباط زمانی بین شرکت‌های خود را معرفی کنید. به عنوان مثال، یک شرکت امریکایی که شرکت خود را در هند گسترش داده است، ممکن است با موقعیت سختی مواجه شود، زیرا ساعات اداری ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر در امریکا مطابق با ۶:۳۰ عصر تا ۲:۳۰ بامداد به وقت هند می‌باشد. تمامی درگیری‌های منطقه زمانی به این شدت نیست اما به حداقل رساندن این ناکارامدی‌ها، اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر هر شرکت برای پاسخ به یک ایمیل مهم تا صبح صبر کند، همه چیز به کندی پیش خواهد رفت.

نظارت بر نواسانات ارزی


ارزش پول کشور شما در هر زمان به کشور هدف بستگی دارد که می‌تواند اهمیت ویژه‌ای در موفقیت تجارت شما داشته باشد. اگر ارزش پول شما در مقایسه با کشور هدف پایین باشد، به شما اجازه می‌دهد تا قیمت رقابتی در مکان ثانویه را ارائه دهید. این در واقع یک ارز وطنی قوی است که برای تجارت بین‌المللی بدتر است. (به زبان ساده، مشتریان با ارز ضعیف‌تر برای تهیه محصولات شما تلاش خواهند کرد). این ممکن است شما را مجبور کند تا قیمت خود را کاهش دهید یا فروش کمتری داشته باشید. از طرف دیگر، ممکن است صاحبان تجاری باهوش قادر باشند تا سفارشات خرید خود را به وقت خود اختصاص دهند تا در یک زمان مطلوب در نوسانات ارزی، پول خود را افزایش دهند.

کاهش ریسک اعتباری


یک مشتری محلی که در صورت حساب خود کوتاهی می‌کند، می‌تواند مشکلات جدی ایجاد کند. اما این مسئله برای مشتریان خارجی دو برابر می‌شود، زیرا ممکن است بسته به موقعیت مکانی، ضمانتی برای شما وجود نداشته باشد تا شما را قادر سازد بدهی‌های معوق را از مشتریان جبران کنید. این به عنوان ریسک اعتباری شناخته شده است و راه حل آن ممکن است شناسایی رتبه اعتباری از چشم اندازهای جدید در پیش رو یا اخذ بیمه اعتبار تجاری باشد.

دنبال کردن سیاستهای خارجی


با فرض اینکه کشور هدف شما فضای سیاسی مشابهی را با کشور شما داشته باشد، می‌تواند یک طرح برای رخ دادن حادثه باشد. پایدار ماندن در برابر تحولات بسیار مهم است، زیرا رویدادهای سیاسی می‌تواند در تجارت شما تاثیر چشمگیری داشته باشد. اگر دولت خارجی چیزی را که شما به آن اعتماد کرده‌اید، تحریم یا ممنوع کند، چه کاری انجام می‌دهید؟ ریسک اعتباری و حفظ بیمه ریسک سیاسی به اندازه ایجاد برنامه‌های پشتیبان برای مهمترین زنجیره‌های عرضه شما نیز یک ایده عالی است.

جمعآوری تحقیقات بازار


بسته به تجارت شما، ممکن است لازم باشد تا در مورد برند شرکت یا محصولات خود برای رسیدن به نتیجه بهتر تجدید نظر کنید. این مسئله می‌تواند به صورت بالقوه شامل تحقیقات گران بازار برای دریافتن نیازهای یک فرهنگ کاملا متفاوت و اینکه مردم محلی در کشور جدید به چه چیزی به بهترین شکل پاسخ می‌دهند، می‌شود. با این حال، روش‌های بسیاری برای مطالعه یک بازار خارجی با بودجه وجود دارد و تفکر خلاقانه می‌تواند به پایین آمدن هزینه‌ها کمک کند.

توجه

-طبق ماده ۴۸ قانون مالیاتهای مستقیم مراجعه به دارائی جهت پرداخت دودر هزار سرمایه اولیه شرکت بابت حق تمبر الزامی است.
-پلمپ دفا‌تر شرکت ظرف یکماه از تاریخ ثبت شرکت الزامی است.

با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند شوید!!

Open chat
1
سلام میتونم کمکتون کنم ؟