ثبت شرکت در سوئد

قوانین و شرایط ثبت شرکت در سوئد :


افرادی که خارج از اتحادیه اروپا و کشور های عضو شنگن برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئد میتواند از دو طریق اقدام کنند:


 • راه اندازی و سرمایه گذاری در یک تجارت جدید
 • خرید شرکت و تجارت در حال کار

اگر قصد فعالیت بیشتر از سه ماه در سود را دارید با این قصد که خودتان یک شرکت خصوصی ثبت و تاسیس کنید یا اینکه در یک شرکت در حال فعالیت به عنوان یک شریک تجاری وارد شوید، می بایست حداقل اقامت کشور سوئد را داشته باشید. به عنوان صاحب خصوصی شرکت و یا تجارت شما مجاز نیستید به استخدام دیگران در بیائید. اما اگر به عنوان سرمایه گذاری که قصد فعالیت کمتر از مدت سه ماه را دارید نیازی به اخذ اقامت ندارید بلکه ویزای بازدید کفایت می کند.

به طور کل، واجد شرایط شناخته شدن برای دریافت اقامت کاری و یا از طریق سرمایه گذاری در سوئد بدین روش صورت می گیرد:

شما در ابتدا میبایست یک پلان با تمامی جزئیات از شرکتی که خود قصد تاسیس آن را دارید به ادارهٔ مهاجرت سوئد ارائه دهید.

در قدم بعد، شما با ارائه مدارک لازم(نامهٔ موجودی حساب) از تمکن مالی خود نشان می دهید که هم توانایی مالی سرمایه گذاری و یا خرید شرکت در سوئد را دارید و همچنین میتوانید در مدت ۲ سال ابتدأیی حضورتان در سوئد از پس مخارج زندگی خود و خانواده خود بر بیایید.این بدین معناست که شما باید برای دوسال توانایی مالی جهت زندگی در سوئد را داشته باشید.


به این نکات کاملا توجه کنید:


داشتن پاسپورت دارای اعتبار که اعتبار آن کمتر از مدتی که درخواست اقامت و فعالیت دارید نباشد.

گرداننده شرکت باید شما باشید و حداقل 50 % از مبلغ از سهام رو دارا باشید و در نهایت مسئولیت شرکت به عهده شما است.

انتظار میرود که تجارت و یا شرکت شما در طی ۲ سال نخست به سوددهی رسیده و شما توانایی حمایت از خود و خانواده همراهتان را بعد از۲ سال زمان آزمایشی (اقامت موقت) داشته باشید.

می بایست که با ارائه مدرک آگاهی و اطلاع کامل خود را نسبت به تجارت مورد نظرتان و همچنین ادراه کردن و مدیریت یک شرکت خصوصی را نشان دهید.

ارائه گواهی بانکی نشان دهنده نقدینگی کافی جهت حمایت خود و خانواده همراهتان در طول 2 سال اول سکونت در سوئد الزامیست. این مبلغ برای شخص درخواست کننده دویست هزار کرون، برای همسر صد هزار کرون و برای هر فرزند زیرهجده ۱۸ سال پنجاه هزار کرون می باشد. نحوه ارائه این مدرک به صورت گواهی بانکی معتبر می باشد.

به یک یا هر دو زبان انگلیسی و سوئدی داشته باشید.


نکته: اگر در سوئد دانشجو هستید باید درخواست ویزای اقامت کاری خود را قبل از تمام شدن اعتبار ویزای تحصیلی به اداره مهاجرت تحویل دهید. همچنین باید حداقل ۳۰ واحد درسی (معادل یک ترم تحصیلی یا تحقیقاتی) را گذرانده باشید.


مدارک لازم برای ثبت شرکت در سوئد :


 • کپی از صفحه های پاسپورت که نشان دهنده هویت شما,  تاریخ اعتبار پاسپورت و مجوز خروج است.
 • صورتحساب مالی نشان دهنده سرمایه مورد نیاز برای بنیان گذاری یا خریداری شرکت و همچنین  پشتوانه مالی کافی جهت حمایت مالی خود و خانواده همراهتان طیّ ۲ سال اول اقامت شما در سوئد.
 • ارائه طرح دقیق طولانی مدت اداره و توسعه شرکت
 • این طرح میبایست شامل موارد زیر باشد:
 • طرح توجیهی   شرکت  – بیزینس پلان Business Plan
 • تحقیقات علمی بازار  Marketing Plan
 • قرارداد های موجود با مشتریان و تامین کننده ها  Contract with Customers/Suppliers
 • قرارداد اجاره نامه و یا خرید ملک برای شرکت  Contract for Business Permisses
 • مجوز های لازم بیزینس  Business Permits
 • برنامه سرمایه گذاری و تامین سرمایه لازم کوتاه و طولانی مدت  Investment Budget
 • بودجه گردش مالی و برنامه سود دهی   Liquidity Budget and Profit/Loss Budget
 • ترازنامه مالی   Budgeted Balance Sheet

مقالات مرتبط با ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد

افرادی که خارج از اتحادیه اروپا و کشور‌های عضو شنگن برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئد میتواند از دو طریق اقدام کنند:
بیشتر

ثبت شرکت بین المللی

در حال حاضر به دلیل آسان تر شدن ارتباطات و پیشرفت هایی که در بخش حمل و نقل های بین الملل صورت گرفته است واردات و صادرات کالا و خدمات از کشور های دیگر نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است، تمایل به سرمایه گذاری در کشور های خارجی در بین بازرگانان و تجار کشور عزیزمان افزایش یافته , بالطبع ثبت شرکت بین المللی افراد بیشتری را به سمت خود کشانده است.
بیشتر