مشاوره رایگان

ثبت علامت تجاری مادرید

سیستم علامت تجاری بین المللی – مادرید

سیستم مادرید یک راه حل آسان و مقرون به صرفه برای ثبت و مدیریت علامت تجاری جهانی میباشد. شما میبایست یک درخواست را پرونده سازی کرده و برای اعمال درخواست در بیشتر از ۱۲۲ کشور مقداری هزینه پرداخت کنید. همچنین میتوانید از طریق یک سیستم متمرکز، علامت تجاری جهانی خود را اصلاح، تجدید و یا گسترش دهید. امتیاز سیستم مادرید در این است که با ارائه یک فرم اظهارنامه بینالمللی، قادر خواهید بود در ۷۳ کشور طرف قرارداد یا تعدادی از آنها که بسته به انتخاب خود شما میباشد، از علامت تجاری خود حمایت کنید. سیستم مادرید درخواست شما را به کشورهای مربوطه ارسال میکند و دولتها در صورت تایید علامت تجاری شما با مقررات و منافع ملی خود، از علامت تجاری شما به مدت ۲۰ سال حمایت میکنند. این بدین معنی میباشد که شما دیگر نیاز به ثبت نام در هر کشور به صورت جداگانه ندارید.

مدارک لازم جهت ثبت نام برند بین المللی مادرید

۱- یک نامه درخواست به اداره ثبت علائم تجاری که میتواند به زبان انگلیسی، فرانسوی یا اسپانیایی باشد، به همراه ذکر اسامی کشورهای مورد تقاضا

۲- معرفی نامه با سربرگ شرکت به همراه امضاء مدیران و صاحبان حق امضاء همراه با مهر شرکت برای اشخاص حقوقی و در صورت مراجعه وکیل رسمی، ارائه وکالتنامه دادگستری ضروری میباشد.

۳- کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی مدیران و صاحبان حق امضاء شرکت به همراه روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت برای درخواست اشخاص حقوقی و کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی برای اشخاص حقیقی

۴- اظهارنامه یا اصل یا کپی برابر اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران

۵- تکمیل فرم مخصوص لاتین بعد از انتخاب کشورهای مورد نظر متقاضی

۶- برگه محاسبه هزینهها به همراه مهر و امضای متقاضی

۷- دریافت معرفی نامه از اداره جهت مراجعه به بانک ملی و ارائه رسید مربوط به پرداخت هزینه بررسی اظهارنامه ثبت بینالمللی

علاوه بر این باید فرمهای مربوط به ثبت برند تکمیل شوند و هزینه پرداختی بایستی به فرانک سوییس باشد، که این هزینه به تعداد کشورهای مورد درخواست شما جهت حمایت از برند بستگی دارد.

ثبت علائم تجاری مادرید در ۴ مرحله خلاصه میشود

مرحله اول:


تحقیق قبل از پرونده سازی

تحقیق قبل از پرونده سازی: شما باید قبل از پرونده سازی در مورد علامت تجاری خود تحقیق کنید تا علائم مشابه یا همسان را که در هدف تجارت شما وجود دارند، بیابید. در جهت این امر هلدینگ ملاصدرا به شما کمک خواهد کرد تا قبل از ارسال درخواستتان به این مهم برسید و علامت تجاری خود را به ثبت برسانید.

مرحله دوم:


پرونده سازی یک درخواست بین المللی

پرونده سازی یک درخواست بینالمللی: برای این منظور شما باید برای یک علامت در دفتر IP کشور خود ثبت نام کرده باشید. شما باید یاد بگیرید که از توانایی خود برای استفاده از سیستم مادرید بهره گیرید و اینکه چطور فرم درخواست خود را پر کنید. مقدار هزینه لازم را برآورد کنید و موقعیت درخواستتان را از روند بررسی بسنجید.

مرحله سوم


نظارت بر ثبت یا درخواست بینالملل

نظارت بر ثبت نام یا درخواست بینالمللی: هنگامی که شما یک درخواست بینالمللی را با دفتر علامت تجاری کشور خود آماده کردید، این درخواست گواهی خواهد شد و برای بررسی بیشتر به وایپو فرستاده میشود. شما باید بیشتر مراحل پروسه ثبت نام بینالملل را یاد بگیرید و با اسنادی که ممکن است در طول رویه ثبت نام دریافت کنید، آشنا شوید.

مرحلــــه چهارم


مدیریت ثبت علامت تجاریتان

مدیریت ثبت نام علامت تجاری شما: شما میتوانید به راحتی ثبت نام علامت تجاری بینالمللی خود را از طریق سیستم مرکزی مدیریت کنید. شما همچنین باید نحوه تجدید یا لغو، گسترش دامنه حفاظت جغرافیایی، انتقال مالکیت یا تعیین نماینده را فرا گیرید. علاوه بر این بایستی در مورد فرمهای لازم برای سوالات خود اطلاعات کسب کنید.

داشتن مهارت و تخصص حقوقی به ویژه در موضوعات قانونی و حقوقی یکی از ملزومات ثبت برند میباشد. وکلای متبحر هلدینگ ملاصدرا با توجه به تجربیات خود در زمینه ثبت برند بینالمللی، هرآنچه را که لازم باشد بدانید در اختیار شما قرار میدهند. بنابراین برای سهولت در ثبت جهانی برند خود با وکلای مجرب موسسه ملاصدرا تماس بگیرید.

پرسش های پر تکرار در زمینه ثبت نام برند بین المللی مادرید

چه کسانی میتوانند از سیستم مادرید استفاده کنند؟

اگر شما ارتباط شخصی یا تجاری با یکی از اعضای سیستم دارید، میتوانید از سیستم مادرید استفاده کنید. شما یا باید مقیم کشوری باشید که عضو تفاهم نامه مادرید است یا یک صنعت یا تجارتی را تاسیس کرده باشید، یا شهروند یکی از ۱۲۲ کشوری که توسط سیستم مادرید پوشش داده میشود، باشید. در ابتدای امر شما بایستی برند خود را در کشور ایران به صورت قانونی به ثبت رسانده باشید و برای ثبت نام در سیستم مادرید باید به دفتر رسمی ثبت که طرف قرارداد شرکت وایپو میباشد مراجعه کنید.

علامت تجاری (trademark) چیست؟

علامت تجاری یک امضاء است که قادر به تمایز سرویس‌ها و یا کالاهای یک شرکت از دیگر شرکت‌ها می‌باشد. علامت تجاری توسط IP (مالکیت فکری) محافظت می‌شود.

چگونه میتوان از علامت تجاری خود محافظت کرد؟

حفاظت از علامت تجاری در سطح ملی/منطقهای میتواند با ثبت نام توسط دفتر علامت تجاری ملی/منطقهای از طریق پرونده سازی درخواست برای ثبت و پرداخت هزینه لازم به دست بیاید. در سطح بینالمللی، شما دو گزینه دارید: یا میتوانید یک درخواست علامت تجارتی را با اداره علامت تجاری از هر کشوری که به دنبال حمایت آن کشور هستید، پرونده سازی کنید، یا میتوانید از سیستم مادرید وایپو استفاده کنید.

ثبت علامت تجاری چه حقوقی را فراهم میکند؟

در اصل، ثبت علامت تجاری، حق انحصاری را برای استفاده از علامت تجاری ثبت شده، به شما اعطا میکند. این نشان میدهد که علامت تجاری میتواند به صورت انحصاری توسط مالک خود یا شخصی که به ازای پرداخت، مجوز گرفته استفاده شود. ثبت نام در سیستم مادرید، اطمینان قانونی را فراهم میکند و موقعیت دارنده حق را محکم میکند.

مدت زمان حفاظت از علائم تجاری چقدر است؟

مدت زمان علامت تجاری میتواند متفاوت باشد، اما معمولا ۱۰ سال به طول میانجامد. همچنین علامت تجاری میتواند با پرداخت هزینههای اضافی به طور نامحدود تجدید شود.

چه انواعی از علائم تجاری میتوانند ثبت شوند؟

یک کلمه یا ترکیبی از کلمات، حروف و اعداد میتوانند یک علامت تجاری عالی را تشکیل دهند. اما علامت تجاری ممکن است همچنین نقاشیها، سمبلها، ویژگیهای سه بعدی مانند شکل و بستهبندی کالاها، نشانهای غیرقابل مشاهده مانند صداها یا عطرها یا سایههای رنگی استفاده شده به عنوان ویژگیهای تمایز را شامل شود.
ابزار و منابع آنلاین سیستم مادرید، مالکان علائم تجاری را در هر مرحله از ثبت علامت تجاری بینالمللی حمایت میکنند. حتی اگر بعد از ثبت تصمیم به تغییر داشتید با استفاده از پر کردن فرمهای مربوطه میتوانید تغییرات را اعمال کنید.

با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند شوید!!

Open chat
1
سلام میتونم کمکتون کنم ؟