مشاوره رایگان

اقامت عمان

اقامت عمان

خارجی‌هایی که می‌خواهند در عمان زندگی و کار کنند، معمولا باید توسط یک کارفرما یا افراد خانواده حمایت شوند. برای بدست آوردن ویزای اقامت به عنوان یک کارمند، شما به یک اسپانسر محلی و یک مجوز کار از وزارت کار نیاز دارید. با این حال الزامات بر حسب ملیت متفاوت است و ممکن است در مدت کوتاهی تغییر کنند. بنابراین بهتر است همیشه با سفارت بررسی کنید.

هنگامی که کارفرمای شما از شما حمایت می‌کند، شما می‌توانید حمایت مالی را برای اعضای خانوادتان ترتیب دهید. دو گزینه‌ی حمایت مالی خانواده موجود است: ویزای پیوستن خانواده یا ویزای اقامت خانواده. فرزندان زیر سن ۲۱ سال می‌توانند تحت حمایت قرار گیرند. همچنین مهاجران ممکن است در مورد اقدام برای ویزای پیمانکاری یا ویزای اقامت سرمایه گذاری واجدشرایط باشند.

چرا سرمایه گذاری در عمان

عمان یک کشور پایدار و موفق در سیاست، اقتصاد و فرهنگ است. با بهره‌مندی از موقعیت مکانی بسیار استراتژیک در آسیا، زیرساخت‌های دیجیتالی و فیزیکی کارآمد و مدرن با چشم‌انداز مالیاتی سودمند، می‌توان دریافت که چرا این کشور با رشد سریع به اولین گزینه برای سرمایه گذاران بین‌المللی تبدیل شده است.

بهترین راه های اقامت در عمان!!!

حمایت خانواده


هنگامی که شما توسط کارفرمای خود حمایت می‌شوید، شما می‌توانید حمایت را برای اعضای خانواده نیز انجام دهید. بیشتر کارفرمایان در این کار به شما کمک خواهند کرد؛ در غیر این صورت این پروسه بسیار طولانی و خسته‌کننده خواهد بود. همانطور که ذکر شد، دو نوع ویزای خانواده داریم، ویزای پیوستن خانواده family joining visa و ویزای اقامت خانواده family residence visa.

ویزای اقامت خانواده برای اقوامی است که در گروه ویزای پیوست خانواده قرار نمی‌گیرند، مانند پدر بزرگ و مادر بزرگ یا خواهر و برادر. خواهرها و برادرها باید زیر سن ۱۸ سال باشند و یک مدرک باید ثابت کند که آنها در خارج از عمان درآمدی ندارند. افراد تحت حمایت مالی خانواده نباید چه با حقوق و چه بدون حقوق، کار کنند. هنگامی که ویزا اعطا می‌شود، دارنده ویزا از تاریخ صدور ویزا تا تاریخ ورود به عمان، ۶ ماه فرصت دارد. این ویزا برای دو سال از تاریخ ورود معتبر است. این ویزا قابل تمدید است و اجازه چند بار ورود را می‌دهد.

ویزای اقامت


قبل از گرفتن یک ویزا شما باید یک گواهی عدم اعتراض (NOC) بگیرید. این یک مدرک رسمی است که اظهار می‌کند، حامی عمانی شما و دولت هیچ اعتراضی در مورد ورود شما به این کشور ندارد. دو نوع ویزای اقامت وجود دارد. یکی برای کارمند (هنگامی که شما توسط یک کارفرما حمایت می‌شوید) و یکی برای اقامت (هنگامی که شما توسط خانواده حمایت می‌شوید).
حامی شما باید همه چیز از جمله پرداخت‌ها را در رابطه با ویزای شما سازماندهی کند. حامی شما به هنگام رسیدن به کشور عمان، شما را به ایستگاه پلیس سلطنتی عمان (ROP) به منظور گرفتن اثر انگشت می‌برد. افرادی که مشغول به کار هستند باید دارای مجوز کار و ویزای اقامت اشتغال باشند. برای هر یک از همسران و افراد خانواده ویزای اقامت (joining family) صادر می‌شود. در مورد این نوع ویزا باید ذکر شود که کار کردن با این ویزا حتی به صورت پاره وقت غیر مجاز است. اگر شما می‌خواهید کار کنید باید ویزای کار بگیرید. اگر شما با همان اسپانسر همسر خود کار می‌کنید، مبادله ویزا معمولا یک فرآیند ساده است. اگر شما یک شغل در یک جای دیگر بدست آوردید، باید حمایت قبلی خود را به کارفرمای جدید خود انتقال دهید و تمام مراحل را از اول انجام دهید. اسپانسر جدید شما هرآنچه که لازم باشد انجام می‌دهد.
بیشتر مهاجرانی که به دنبال کار هستند یا برای ویزای اقامت در عمان اقدام می‌کنند، باید گواهی سلامت را از کشور خود دریافت کنند که اظهار کند آنها عاری از بیماری هستند و هیچ نوع بیماری واگیرداری ندارند.

حمایت توسط کارفرما


کارفرمای شما باید تمام کاغذ بازی‌های اداری را انجام دهد و معمولا یک کارمند (که کاملا با روش کار آشنایی دارد) برای این موضوع خواهند داشت. معمولا این کارمند با نام PRO شناخته می‌شود که مسئول روابط عمومی است. بعد از اینکه اقامت شما تایید شد، آنها باید به طور مستقیم برای مجوز کار شما اقدام کنند. شما نیاز خواهید داشت تا مدارک ضروری و گواهی تحصیلی خود را تهیه کنید. شما باید تمامی گواهی‌های خود را که توسط یک وکیل یا دفتر اسناد رسمی در کشور خودتان و بعد توسط دفتر امور خارجه تصدیق شده را داشته باشید. همچنین سفارت عمان در کشور شما باید مدارک را امضا کند.

روش های دیگر برای اقامت عمان!

ویزای عمان برای سرمایه گذاران خارجی


این ویزا تنها برای کارآفرینان و سرمایه گذارانی که به عمان رفته‌اند تا تجارت خود را مدیریت کنند، قابل دسترس است. این ویزا برای دو سال معتبر است و قابل تمدید است و برای سهام سرمایه داران در یک شرکت محلی ایده‌آل می‌باشد.
سرمایه گذار باید به دنبال تایید وزارت صنعت و تجارت باشد. یک مجوز کار سرمایه گذاری از وزارت نیروی انسانی بدست آورد و ویزای اقامت را از اداره کل پاسپورت و اقامت دریافت کند.
مدارک مورد نیاز شامل: یک گذرنامه معتبر، یک کپی از گواهی شراکت، مجوز کار از وزارت نیروی انسانی و یک گواهی از عضویت در صنعت و تجارت عمان.
حداقل سرمایه گذاری در عمان و بالا بردن شانس تایید ویزا، پیشنهاد ما به مشتریان ۱۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا می‌باشد.

راه‌اندازی یک شرکت در عمان


هنگام تاسیس یک شرکت ممکن است شما فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:
عمان عضو اتحادیه عرب و بخشی از شورای همکاری خلیج فارس است. مشاغل تحت قانون تجارت سلطنت عمان اداره می‌شوند که از نظر ماهیت مشابه سایر کشورهای خاورمیانه است. این کشور در چند دهه گذشته درگیر سیاست‌های اقتصادی مناسب جهت جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی در صنایع متنوعی بوده است. اگرچه ممکن است برای شرکت‌های خارجی، سرمایه گذاری در عمان در بخش‌های خاص جذاب باشد، اما موانع بروکراسی از جمله مشکل در دریافت ویزا و صدور مجوز برای کارگران خارجی و تقسیم بین دولت و بخش خصوصی وجود دارد. به ویژه، بسیاری از شرکت‌های بین المللی باید با سیاست عمان روبه‌رو شوندکه این شامل تعیین سهمیه برای اتباع عمانی است که باید برای اکثر صنایع پر شوند. نوع وسیله سرمایه گذاری انتخاب شده توسط یک تجارت خارجی به خدمات یا صنعت، بازار جغرافیایی و اینکه چه واردات یا تولیدی در آن درگیر هستند، بستگی دارد. علاوه بر اینها، فاکتورهای زیر نیز باید در نظر گرفته شوند:

• صنعت و نوع مشاغلی که انجام خواهد شد
• ملیت دفتر مرکزی و افراد
• حضور توافق نامه‌های تجاری یا روابط موجود

مکان: مکان یک فاکتور دیگری خواهد بود. شهرها و مناطق مجزا قوانین، هزینه‌ها و دسترسی متفاوتی دارند. اگرچه عمان یک کشور کوچک می‌باشد، اما همیشه پیشنهاد می‌شود که برای مشاوره به متخصصان خبره و قانونی در این رابطه مراجعه کنید.

زبان: عربی زبان رسمی مورد استفاده در عمان است. انگلیسی، بلوچی، اردو و برخی لهجه‌های هندی و همچنین زبان‌های ثانویه در عمان صحبت می‌شود. زبان انگلیسی به طور کلی در مدارس نوجوانان تدریس می‌شود و به صورت گسترده‌ای در ارتباطات تجاری استفاده می‌شود.

شرکت‌های خارجی و سرمایه گذاران می‌توانند از طریق چند شکل عمده، تجارت خود را تاسیس کنند:
• شرکت با مسئولیت محدود
• شرکت سهامی
• شعبه
• آژانس تجاری
• دفتر نمایندگی تجاری

شرکت با مسئولیت محدود


شرکت LLC معمول‌ترین نوع تجارت مورد استفاده در عمان است. تجارت تحت نام شرکت فعالیت می‌کند و مالکیت شرکت به شکل سهام در سرمایه شرکت است. در شرکت‌های با مسئولیت محدود، مسئولیت هر سهامدار محدود به بخشی از سرمایه‌های خودشان است. در شرکت LLC مدیران شخصا وظیفه مدیریت شرکت را بر عهده دارند و نیازی به سهامداران ندارند.

شرکت سهامی


شرکت سهامی همچنین به عنوان یک شرکت سهامی که از نزدیک نگه‌داری می‌شود (SAOC) شناخته می‌شود، که در اکثر کشورها معادل یک شرکت دولتی است. دو شرکت اصلی در شرکت‌های سهامی وجود دارد که در آن شرکت می‌تواند یک شرکت سهامی خاص یا عام باشد. شرکت سهامی خاص، سهام خود را برای اشتراک عمومی ارائه نمی‌دهد، در حالی که شرکت سهامی عام، سهام خود را به مردم ارائه می‌دهد.د.

شعبه


یک شعبه خارجی به اشخاص و شرکت‌های غیر عمانی امکان می‌دهد تا با حضور حقوقی محدود، در عمان تجارت کنند. دفتر شعبه در اصل، رد پای یک شرکت خارجی در عمان است که اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های بسیار محدودی در عمان انجام شود.

آژانس تجاری


یک آژانس بازرگانی هر توافقی است که به موجب آن یک بازرگان یا یک شرکت تجاری در سلطنت عمان به ترویج یا توزیع محصولات یا خدمات یک نهاد خارجی اختصاص داده می‌شود. مگر آنکه شخص خارجی تحت قرارداد دولت، مشاغلی را در عمان انجام دهد و نیاز باشد که عامل عمانی فعالیت‌های تجاری را انجام دهد. هدف اصلی یک نماینده تجاری صادرات کالا و خدمات به عمان توسط یک تجارت خارجی است. این شکل از ورود به مشاغل، حضور تجاری ندارد.

دفتر نمایندگی تجاری


یک دفتر نمایندگی تجاری در صورتی تاسیس می‌شود که هدف اصلی ایجاد حضور قانونی در عمان برای شرکت‌های خارجی، انجام تحقیقات بازار، تبلیغات، بازاریابی، عملکردهای تبلیغاتی یا اداری با سایر نهادهای تجاری در عمان باشد. دفاتر نمایندگی مجاز به شرکت در فعالیت‌های تجاری که سودآوری ایجاد می‌کنند، نیستند؛ در حالی که واردات محدود به نمونه‌هایی است که برای اهداف تبلیغاتی استفاده می‌شوند.
اگر نیاز به یک مشاوره اختصاصی جهت ثبت شرکت خود در عمان را دارید، اگر به فکر اشتغال‌زایی و تولید درآمد در عمان هستید، اگر به دنبال روش‌های اخذ ویزای عمان هستید، به هلدینگ بین المللی ملاصدرا مراجعه کنید. اطمینان داشته باشید که ما تمامی اقدامات را از طریق قانون و به بهترین نحو برای شما انجام می‌دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند شوید!!

Open chat
1
سلام میتونم کمکتون کنم ؟