مشاوره رایگان

اقامت روسیه

اقامت روسیه

روسیه بزرگترین کشور در جهان با منابع طبیعی فراوان که شامل ذخایر نفت و گاز است و آن را برای سرمایه گذاران خارجی جذاب می‌کند، می‌باشد. روسیه دارای بازار مصرف بیش از ۱۴۰ میلیون نفر، منابع طبیعی گسترده، نیروی کار بسیار تحصیل گرده و قابلیت تحقیق و تولید از نظر فناوری پیشرفته است.

کسانی که می‌خواهند در روسیه زندگی کنند بایستی برای مجوز اقامت روسیه اقدام کنند. مسئولین روسیه دو نوع مجوز اقامت برای شهروندان خارجی صادر می‌کنند، اجازه اقامت موقت و اجازه اقامت دائم. بدست آوردن اجازه اقامت روسیه، برای کسانی که علاقمند به دریافت شهروندی روسیه هستند، منجر به اخذ شهروندی روسیه می‌شود. قدم اول برای بدست آوردن اجازه اقامت دائم روسیه، دستیابی به اقامت موقت می‌باشد. وکلای حرفه‌ای ملاصدرا به شما کمک می‌کنند تا برای هر کدام از دو نوع اجازه اقامت اقدام کنید.

چه کسی می‌تواند برای مجوز اقامت روسیه اقدام کند؟

توجه به این نکته مهم است که مقامات روسی در مورد اتباع خارجی که واجد شرایط دریافت مجوز اقامت هستند، مقررات خوبی برقرار کرده‌اند. تحت قانون جدید مهاجرت، تمامی افراد خارجی که می‌خواهند اقامت روسیه را بدست بیاورند باید دانش خود را در مورد زبان روسی، تاریخ و قانون گذاری ثابت کنند. این دانش باید به وسیله اسنادی که توسط مسئولین روسیه صادر شده است، حمایت شود.

دستیابی به مجوز اقامت موقت روسیه

ویزای اقامت موقت یک شهروند خارجی، حقوق اجتماعی مشابه با هر شهروند روسی را اعطا می‌کند. مجوز اقامت موقت برای یک دوره سه ساله صادر می‌شود، اما باید هر ساله مجددا تایید شود. مجوز اقامت موقت روسی توسط خدمات مهاجرت فدرال صادر می‌شود. شهروندان خارجی با یک مجوز اقامت موقت روسی، فقط بعد از دریافت خروج و ویزای ورود مجدد مجاز به ترک کشور هستند. جهت بدست آوردن مجوز اقامت موقت، شخص باید یکی از موارد زیر را محقق کند:
• شهروند خارجی باید در روسیه به دنیا آمده باشد
• باید افراد خانواده روسی داشته باشد
• باید با یک شهروند روسی ازدواج کند
• باید یک سرمایه گذار باشد که در روسیه تجارت کند
• باید در خدمت ارتش روسیه ثبت نام کرده باشد

مجوز اقامت دائم روسیه

مجوز اقامت روسیه نیز اولین قدم برای دستیابی به شهروندی روسیه می‌باشد. ممکن است مجوز اقامت دائم روسیه بعد از داشتن یک ویزای اقامت موقت بعد از ۲ سال بدست می‌آید. مجوز اقامت دائم روسیه برای یک دوره‌ی ۵ ساله معتبر خواهد بود و می‌تواند بدون هیچ محدودیتی تمدید شود. با این حال، مشابه ویزای اقامت موقت، اقامت دائم نیز باید سالیانه تایید شود. همچنین، شهروندان خارجی که ویزای اقامت دائم روسیه را دارند، می‌توانند بدون اقدام برای ویزای دیگر کشور را ترک کنند. دارندگان مجوز اقامت دائم می‌توانند بدون مجوز کار در روسیه کار کنند.

دستیابی به ویزای اقامت سرمایه گذاری در روسیه

در سال ۲۰۱۴ روسیه وارد لیست کشورهایی شد که قادر به تولید برنامه‌های ویژه‌ برای سرمایه گذاران خارجی بودند. این برنامه که به عنوان ویزای سرمایه گذاری در تجارت نیز شناخته می‌شود، شرایط مطلوبی را فراهم می‌کند که طبق آن کارآفرینان خارجی می‌توانند مجوز اقامت روسیه را بر اساس سرمایه گذاری بدست آورند. برای بدست آوردن اجازه اقامت روسیه به عنوان یک سرمایه گذار باید موارد زیر را رعایت کنید:
• حداقل مقدار پولی که برای سرمایه گذاری لازم است ۱۰۰٫۰۰۰ USD می‌باشد.
• سرمایه گذاری باید در صنایع ویژه انجام گیرد، مانند نفت و گاز، کشاورزی، انرژی، پزشکی، تکنولوژی، و تحقیق و اختراع.
• پول سرمایه گذاری شده باید از یک منبع قانونی استخراج شود. (مقامات، اثبات این امر را لازم می‌دانند)
• متقاضی باید در روسیه برای ۹۰ روز قبل از اقدام برای مجوز اقامت سرمایه گذاری، زندگی کند.
دولت روسیه در ازای سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلاری در خاور دور برای تقویت و توسعه اقتصادی، طرح تابعیت ساده روسیه را در سال ۲۰۱۵ راه اندازی کرده است. سرمایه گذاری باید در طی ۲ سال کامل شود و بعد از دریافت تابعیت روسیه، سرمایه گذاری باید به مدت ۳ سال نگه داشته شود.
حداقل مقدار سرمایه گذاری در کشور روسیه برای افراد خارجی به قرار زیر است:
• پروژه مراقبت‌های بهداشتی ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا
• پروژه کشاورزی ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا
• پروژه تفریحی و اوقات فراغت ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا
• پروژه صنعتی ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا
• پروژه تدارکات و حمل و نقل ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا
• استخراج معادن و فرآیندها ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا
از جمله مزایای اجازه اقامت سرمایه گذاری روسیه می‌توان به مدت زمان کوتاه پروژه که حدود یک ماه می‌باشد، اشاره کرد. از تاریخ ۲ ژوئیه ۲۰۱۹، شهروندان روسی هنگام ورود به ۱۱۶ کشور نیازی به ویزا ندارند و یا در هنگام ورود ویزا را دریافت می‌کنند. وکلای زبده ملاصدرا می‌توانند به سرمایه گذارانی که می‌خواهند از طریق تابعیت توسط یک برنامه سرمایه گذاری به روسیه نقل مکان کنند، کمک کند. ما می‌توانیم الزامات را توضیح داده و با مستنداتی که در مراجع مهاجرت ارائه می‌شود به شما یاری برسانیم.

مدارک لازم برای بدست آوردن مجوز اقامت روسیه

برای هر نوع اجازه اقامت، یک شهروند خارجی باید مدارک زیر را به مقامات مهاجرت ارسال کند:

• یک فرم درخواست

• چهار عکس به اندازه گذرنامه

• گذرنامه معتبر

• اثبات درآمد (اظهارنامه بانکی)

• یک گواهی سلامتی که نشان دهنده این است که متقاضی از هیچ بیماری مسری رنج نمی‌برد.

ساختار قانونی برای شروع یک تجارت در روسیه

سرمایه گذاران اغلب هنگام انتخاب از بین ساختارهای قانونی برای تجارتشان در روسیه با مشکلاتی مواجه می‌شوند. در زیر، نظرات در مورد انتخاب‌ها ارائه شده است:
• فروش مستقیم
• قرارداد توزیع کالا
• دفتر نمایندگی یا شعبه
• شرکت تابعه روسیه
یک شخص حقوقی خارجی می‌تواند از طریق یک دفتر نمایندگی (RO) یا شعبه، حضور خود در روسیه را فراهم کند. یک دفتر نمایندگی یا شعبه، یک شخص حقوقی روسی نمی‌باشد، اما یک قسمت حقوقی از شخص خارجی می‌باشد و بنابراین دفتر مرکزی، مسئولیت کامل در قبال تعهدات و اقدامات دفتر نمایندگی یا شعبه را به عهده می‌گیرد. دفتر نمایندگی مجاز به انجام برخی فعالیت‌های آماده سازی و کمکی برای دفتر مرکزی خود است. از طرف دیگر شعبه قادر به انجام کلیه فعالیت‌ها ازجمله اجرای قراردادهای فروش است که دفتر مرکزی، خود انجام می‌دهد. بسته به حوزه و ماهیت فعالیت‌ها، هر دو دفتر نمایندگی و شعبه حق دارند تا یک حضور مالیاتی در کشور روسیه برای شرکت مرکزی خود ایجاد کنند.
یک شخص حقوقی خارجی می‌تواند حضور خود در روسیه را از طریق یک شرکت تابعه روسی فراهم کند. بیشترین ساختار تجاری معمول در روسیه، شرکت با مسئولیت محدود (LLC) و شرکت‌های سهامی (JSC) می‌باشد. در یک شرکت با مسئولیت محدود که در زبان روسی به اختصار OOO می‌باشد، واحدهای مشارکت قابل انتساب به سهامداران (شرکت کنندگان) طبق قانون اوراق بهادار روسیه، به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته نمی‌شوند. سهام در یک شرکت سهامی به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شده و مشمول ثبت نام در خدمات بازارهای مالی فدرال می‌شوند. شرکت سهامی می‌تواند باز باشد (OJSC) که به معنای عمومی است (اختصار آن به روسی – OAO) یا می‌تواند بسته باشد (CJSC) که به معنای خصوصی است (اختصار آن به روسی – ZAO).
شرکت‌های خارجی اغلب از LLC برای انجام مشاغل کاملا متعلق به روسیه استفاده می‌کنند. قانون LLC بسیاری از مفاد مشابه را در قانون JSC ارائه می‌دهد. با این حال، تفاوت‌های خاصی وجود دارند. به طور کلی، یک شرکت کننده (یک نهاد مداری فردی) حق دارد یک LLC یا JSC را تاسیس کند. با این حال، یک شخص حقوقی نمی‌تواند LLC یا JSC را به عنوان یک شرکت تک نفره (یعنی ۱۰۰ درصد متعلق به خود) را تاسیس کند.

از آنجایی که مردم کشور روسیه علاقه‌ای به خرید کالاهای خارجی ندارند و صنعت صادرات و واردات در این کشور رونق ندارد، شما می‌توانید با تاسیس یک شرکت در روسیه عملیات واردات و صادرات را با نام شرکت خود انجام دهید. جهت اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی از مشاوران ملاصدرا، کافیست با ما تماس بگیرید تا ما بهترین گزینه‌ها را در برابر شما قرار دهیم.

با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند شوید!!

Open chat
1
سلام میتونم کمکتون کنم ؟