مشاوره رایگان

اقامت ترکیه

اقامت ترکیه

جهت اقامت در ترکیه روش‌های متفاوتی از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج، تولد وجود دارد. شما می‌توانید با مراجعه به هدلینگ ملاصدرا و با مشورت گرفتن از کارشناسان ما، امکان اقامت مورد نظر خود را بررسی کنید.

اگر قصد ماندن در ترکیه و شروع به تجارت خود یا خرید یک ملک را دارید ممکن است برای اجازه اقامت خود اقدام کنید. در اینجا نیاز به حداقل مقدار سرمایه گذاری نیست. شما فقط باید اثبات کنید که مالک یک ملک هستید یا در حال راه اندازی یک تجارت هستید و اینکه شما پول کافی برای زندگی در این کشور را دارید. ممکن است بستگان شما (همسر و فرزندانتان) برای ویزای خانوادگی اقدام کنند، زمانی که شما اجازه اقامت خود را می‌گیرید. این مجوز برای حداکثر دو سال صادر می‌شود که قابل تمدید است و شما می‌توانید تجارت خود را راه اندازید یا مالک یک ملک شوید. ماندن در کشور ترکیه حداقل در ۱۸۴ روز در هر سال، یک مالیاتی را شامل می‌شود و شما باید درآمد کافی داشته باشید تا بتوانید خود و خانواده خود را حمایت کنید. بعد از هشت سال اقامت قانونی، ممکن است شما برای یک مجوز اقامت بلند مدت اقدام کنید که به شما اجازه می‌دهد به طور نامحدود در این کشور زندگی کنید. برای واجد شرایط بودن، شما نباید هیچ کمک اجتماعی را از موسسات دولتی در سه سال گذشته‌ی قبل از تقاضا دریافت کنید، منابع مالی پایدار و کافی و سوابق کیفری پاک داشته باشید. به جای مجوز اقامت بلند مدت، بعد از تنها پنج سال از اقامت قانونی با یک وقفه کمتر از شش ماه ممکن است برای شهروندی اقدام کنید. شما باید روابط خود را با کشور اثبات کنید، به هیچ عنوان مرتکب جرم نشده باشید، بیماری جدی نداشته باشید و درآمد کافی برای حمایت از خود و وابستگان خود داشته باشید. علاوه بر این، شما باید در یک مصاحبه برای اثبات توانایی صحبت کردن به زبان ترکی شرکت کنید.

الزامات

– اظهارنامه در مورد منابع مالی کافی و پایدار برای مدت زمان اقامت (در فرم تقاضا اعلام شده است، ممکن است مرجع مدارک پشتیبان را درخواست کند.)

– سند رسمی مربوط به مالکیت متقاضی در محل اقامت (در صورت وجود)

– اسناد یا یک دعوت‌نامه نوشته شده توسط شخص یا شرکتی که بتوان با او تماس گرفت. (در صورت وجود)

– بیمه پزشکی معتبر توسط سندی که خدمات درمانی را در ترکیه، در محدوده توافق‌نامه‌های دوجانبه تامین اجتماعی تسهیل می‌کند یا تهیه سندی که توسط موسسه تامین اجتماعی صادر شده یا مدرک مربوط به درخواست ارائه شده به موسسه تامین اجتماعی که تحت پوشش بیمه درمانی عمومی یا یک بیمه درمانی خصوصی خواهد بود.

مزایای اقامت دائم


. دسترسی به سیستم تحصیلی و سلامتی
. حق زندگی و کار در ترکیه بدون محدودیت زمانی

مزایای اقامت موقت


. راه‌اندازی یک تجارت سودآور
. پتانسیل سرمایه گذاری سودآور
. آب و هوای گرم
. هزینه زندگی کم
. در نهایت برای شهروندی واجد شرایط می‌شوید
. در نهایت برای اقامت دائم واجد شرایط می‌شوید
. فرودگاه به هم وصل شده

مزایای شهروندی در ترکیه


. سفر به ۱۰۵ کشور جهان بدون نیاز به ویزا یا دریافت ویزا در هنگام ورود
. حق زندگی و کار در ترکیه در تمام زمان‌ها
. دسترسی به مزایای سلامتی و تحصیلی
. خرید واقعی املاک بدون محدودیت

انواع روش های اقامت در ترکیه به کمک ملاصدرا

در صورتی که به هلدینگ ملاصدرا جهت اخذ اقامت ترکیه مراجعه کنید، ما واجد شرایط بودن شما را بررسی می‌کنیم. در صورت لزوم، ما به شما امکان دسترسی به شبکه توسعه دهندگان و آژانس‌های املاک در ترکیه را به منظور پیدا کردن ملکی که برای نیاز شما مناسب است، می‌دهیم. موسسه ملاصدرا می‌تواند بانک‌هایی را به منظور باز کردن یک حساب بانکی و انتقال وجه نیز معرفی کند. از طرف دیگر، ما می‌توانیم شرکت شما را در ترکیه ثبت کرده و شما را با گزینه‌های بانکی آشنا کنیم، بنابراین شما می‌توانید تجارت خود را شروع کنید. زمانی که شما یک ملک بخرید یا تجارت خود را راه‌اندازی کنید، موسسه ملاصدرا تمامی اسناد لازم برای اقدام به گرفتن مجوز اقامت را آماده می‌کند و تمام کارهای اداری را با وزارت کشور کنترل می‎‌کند.
اگر شما می‌خواهید در ترکیه برای مدت بیشتر از نود روز بمانید، باید برای یک مجوز اقامت اقدام کنید. چندین نوع مجوز اقامت در ترکیه وجود دارد:
– اجازه اقامت کوتاه مدت
– اجازه اقامت خانوادگی
– اجازه اقامت دانشجویی
– اجازه اقامت بلند مدت
– اجازه اقامت انسان دوستانه
– اجازه اقامت قربانی قاچاق انسان
شما باید برای مجوز اقامت در کنسولگری ترکیه، از کشور خودتان یا کشوری که در آن مقیم هستید، اقدام کنید. اگر شما هم اکنون در ترکیه هستید، شما می‌توانید به طور استثنایی برای مجوز اقامت با مسئولین محلی اقدام کنید. مجوز اقامت شما، بسته به نوع مجوز و دلیل درخواست شما، بین شش ماه و پنج سال معتبر خواهد بود.

تجدید کردن مجوز اقامت


اگر شما بخواهید مجوز اقامت خود را تجدید کنید، شما باید این کار را شصت روز قبل از انقضای مجوزتان، از طریق مسئولین محلی انجام دهید. برای شما یک سند رایگان که اظهار دارد درخواست شما برای تمدید در انتظار است، صادر می‌شود؛ و این به شما اجازی ماندن در ترکیه را تا زمانی که تصمیم گرفته شود، می‌دهد، حتی اگر مجوز شما در آن تاریخ منقضی شود. مجوز جدید دقیقا از تاریخ انقضای مجوز قبلی معتبر خواهد بود. با این حال، تحت هیچ شرایطی نباید سعی کنید مقامات ترکیه را فریب دهید تا اعتبار مجوز اقامت خود را طولانی‌تر کنید-در این صورت شما خطر دیپورت به کشور خود و یا به عبارتی زندان ترکیه را دارید.

اقدام برای مجوز دیگر


در موارد خاص، ممکن است شما برای مجوز اقامت متفاوتی اقدام کنید. برای مثال اگر یکی از والدین شما (پدر یا مادر) ترک باشد و شما ۱۸ ساله شوید، می‌توانید بلافاصله برای مجوز اقامت کوتاه مدت، دوباره اقدام کنید. تنها شرط این است که شما باید حداقل سه سال در ترکیه زندگی کرده باشید.
اگر شما از یک شهروند ترکی طلاق گرفته باشید و بخواهید در ترکیه بمانید، می‌توانید همچنین برای مجوز اقامت کوتاه مدت اقدام کنید. شما باید برای سه سال در ترکیه زندگی کرده باشید، مگر اینکه شما قربانی خشونت خانگی شده باشید.
با این حال، در هر دو مورد درخواست مجوز دیگر اختیاری است، زیرا مجوز خانواده زودتر از هنگامی که شما ۱۸ ساله می‌شوید یا طلاق می‌گیرید، منقضی نمی‌شود.

مجوز اقامت بلند مدت برای ترکیه


اگر شما بخواهید برای یک مجوز اقامت بلند مدت ترکیه اقدام کنید باید نیازهای زیر را برآورده سازید:
• هشت سال اقامت مداوم در ترکیه
• در سه سال گذشته کمک اجتماعی دریافت نکرده باشید
• درآمد ثابت و کافی برای اقامت خود (و خانواده خود) داشته باشید
• بیمه سلامتی معتبر (برای متقاضیان زیر ۶۵ سال)
• عدم تهدید نظم و امنیت عمومی
مرحله پنجم


گزینه‌های سرمایه گذاری در ترکیه

گزینه مقرون به صرفه برای واجد شرایط شدن سرمایه گذاران در برنامه شهروندی ترکیه، خرید ملک با حداقل ارزش ۲۵۰۰۰۰ دلار در این کشور می‌باشد. می‌توان ملک را برای فراهم نمودن درآمد، اجاره داد. بعد از سه سال از دستیابی به شهروندی، سرمایه گذاران می‌توانند املاک خود را دوباره بفروشند. سایر گزینه‌های سرمایه گذاری شامل راه اندازی تجارت (ثبت شرکت) و همچنین واریز وجه می‌باشد.

۲۵۰٫۰۰۰ دلار- ملک

• خرید ملک مسکونی یا تجاری
• این ملک می‌تواند برای درآمد اجاره مجاز باشد یا بعد از سه سال به فروش برسد
• سرمایه گذاران محدود به سرمایه گذاری فقط در یک واحد ملک نیستند و حق دارند چندین ملک بدست آوند.

۵۰۰٫۰۰۰ دلار- سرمایه گذاری نقدی

• سرمایه گذاری دارایی‌های ثابت که توسط وزارت صنعت و فناوری تایید شده است
• ۵۰۰٫۰۰۰ دلار سپرده در یک بانک ترکیه برای حداقل سه سال
• اوراق قرضه دولتی با پتانسیل دریافت سود به عنوان درآمد. سرمایه گذاری‌هایی که برای مدت سه سال نگه داشته می‌شوند.

راه‌اندازی یک شرکت


• گزینه راه‌اندازی یک تجارت و ایجاد شغل برای حداقل ۵۰ کارمند ترکیه، تایید شده توسط وزارت کار و تامین اجتماعی
شما می‌توانید برای دستیابی به تمامی جزئیات به هلدینگ بین المللی ملاصدرا مراجعه کنید. وکلای زبده ملاصدرا از طریق قانون و به صورت کاملا رسمی تمامی خدمات مهاجرت، سرمایه گذاری و اقامت در ترکیه را در اختیار شما قرار می‌دهند. به توانایی‌های ملاصدرا اعتماد کنید و بدانید که تنها از طریق هلدینگ ملاصدرا می‌توانید به خواسته‌های خود در کمترین زمان و با به صرفه‌ترین هزینه دست یابید.

با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند شوید!!

Open chat
1
سلام میتونم کمکتون کنم ؟