مشاوره رایگان

اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا

اگر شما مقیم یک کشور غیر اروپایی هستید و می‌خواهید به اسپانیا سفر کنید، به مجوز اقامت نیاز خواهید داشت. انواع متفاوتی از ویزاهایی که شما می‌توانید بگیرید، وجود دارد. بر اساس موقعیت خاص شما، یکی از این ویزاها نسبت به بقیه مناسب‌تر است. دریافتن این موضوع ممکن است بسیار پیچیده باشد، اما هلدینگ ملاصدرا آن را برای شما آسان خواهد کرد.

– ما با دقت موقعیت شما را آنالیز کرده و تعیین می‌کنیم که کدام مجوز اقامت برای شما مناسب است.

– ما شما را مرحله به مرحله با تمامی مراحل قانونی مورد نیاز برای دریافت مجوز اسپانیا راهنمایی می‌کنیم.

– ما به شما کمک می‌کنیم تا تمامی مدارک را جمع‌آوری کرده و آنها را به مرجع مربوطه ارسال می‌کنیم.

فرآیند درخواست اقامت اسپانیا

۱- اولین مرحله آماده سازی تمام مدارک لازم که برای دریافت ویزا نیاز دارید و ثبت آنها در کنسولگری کشور خودتان

۲- بعد از ۳-۲ ماه، کنسولگری پاسخ خود را صادر می‌کند. اگر جواب مثبت باشد، شما مهر ویزای خود را روی گذرنامه‌تان خواهید گرفت.

۳- بعد از آن، شما یک ماه فرصت دارید تا به اسپانیا سفر کنید. زمانی که شما به این کشور می‌رسید، برای ثبت اثر انگشت و در نهایت گرفتن کارت اقامت خود (TIE)، باید در دفتر پلیس قرار ملاقات بگذارید.

اگر شما نیاز به هرگونه کمکی در مورد ویزاهای اسپانیا و شیوه درخواست آن داشتید، تردید نکنید. سوالات خود را از وکلای ملاصدرا بپرسید و از آنها راهنمایی بخواهید. ما اینجاییم تا به سوالات شما پاسخ دهیم. درخواست ویزا و زندگی در اسپانیا آسان خواهد بود و این تمام چیزی است که ما می‌خواهیم شما آن را احساس کنید. 

هرچیزی که در مورد اقامت اسپانیا لازم است بدانید!

شما به هرچیزی که نیاز داشته باشید، در اسپانیا پیدا خواهید کرد. غذاهای شگفت‌انگیز، آب و هوای عالی در تمام سال، فرهنگ غنی و مناظر طبیعی مانند کوه و دریا که از دیدن آنها سیر نخواهید شد. به همین دلیل بسیاری از خارجی‌ها به طور سالانه به اسپانیا سفر می‌کنند. کسانی که مقیم اروپا نیستند برای سفر به اسپانیا نیاز به یک ویزا دارند تا بتوانند به صورت قانونی در این کشور کار و زندگی کنند. بر این اساس سه نوع متفاوت از کارت اقامت در اسپانیا وجود دارد. شما می‌توانید با توجه به مدت زمانی که می‌خواهید در اسپانیا اقامت داشته باشید، یکی از این کارت‌ها را دریافت کنید.

ویزای کوتاه مدت


ویزای کوتاه مدت یا ویزای شنگن به شهروندان غیر اروپایی اجازه اقامت در این کشور را بدون کار کردن، برای ۹۰ روز می‌دهند. به این ویزا، ویزای توریستی نیز گفته می‌شود. در نظر داشته باشید که شما نمی‌توانید تحت این ویزا، مجوزهای اصلی را بدست آورید. این بدان معنی است که با توجه به قانون، شما نمی‌توانید با ویزای کوتاه مدت به اسپانیا بیایید و بعد ویزای اقامت را بگیرید. شما باید از کشور خودتان برای دریافت ویزای اقامت اقدام کنید.

اقامت موقت


اگر شما برای زندگی در اسپانیا برای مدت طولانی‌تری برنامه‌ریزی کرده‌اید، اقامت موقت گزینه‌ای است که شما باید برای آن اقدام کنید. اقامت موقت شامل تمام انواع مختلف مجوزهای اقامت می‌شود. آنها امکان زندگی قانونی و کار را در این کشور برای مدت ۱ یا ۲ سال به شما اعطا می‌کنند. هنگامیکه این دوره تمام شود و شما هنوز الزامات اولیه را داشته باشید، شما می‌توانید مجوز اقامت موقت خود را برای یک یا دو سال تمدید کنید.

اقامت دائم


بعد از ۵ سال زندگی بی وقفه در اسپانیا، شما دیگر نمی‌توانید ویزای خود را تمدید کنید. این بدان دلیل است که شما برای اقدام اقامت موقت، واجد شرایط خواهید بود؛ یک ویزا که به شما اجازه کار و زندگی در اسپانیا را به طور نامحدود می‌دهد. شما می‌توانید با گذرنامه خودتان، مجوزی که در دست دارید و یک فرم مناسب که آن را پر کرده‌اید، کارت بلند مدت را دریافت کنید.

مجوز اقامت تجاری در اسپانیا


با ویزای کارآفرینی شما می‌توانید یک شرکت را راه بیاندازید و هم زمان اقامت خود را دریافت کنید. اگر پروژه‌ای که شما می‌خواهید در اسپانیا شروع کنید، برای کشور منافع اقتصادی داشته باشد به طور مثال مبتکرانه و دارای سطح بالایی از تکنولوژی باشد (از برنامه تجاری مشخص خواهد شد)، شما می‌توانید به سادگی به این ویزا دسترسی داشته باشید. اگر فقط می‌خواهید یک شرکت معمولی ایجاد کنید، اجازه کار به عنوان یک فرد خود اشتغال، بهترین گزینه خواهد بود. شروع هر نوع ایده تجاری، عملی نخواهد بود. به منظور تحقق یافتن، پروژه شما باید شرایط زیر را در بر داشته باشد:
– پروژه باید حداقل در دراز مدت برای کشور اشتغال ایجاد کند. این بدان معناست که پروژه شما باید یک موقعیت شغلی جدید ایجاد کند و یک محرک سازنده برای اقتصاد کلی اسپانیا باشد.
– پروژه باید فرصت‌های سرمایه گذاری خوبی را فراهم کند.
– مراحل عملی آن باید شامل سطح بالایی از تکنولوژی و ارتقا بخشیدن به اقتصاد اسپانیا باشد.
– در نهایت، داشتن حق ثبت اختراع، نامه‌های توصیه یا برخی از مشتریان، شانس شما را برای پذیرش درخواست افزایش می‌دهد.
اما چگونه می‌توانید مطمئن باشید که پروژه شما این الزامات را شامل می‌شود؟ چگونه نشان می‌دهید که پروژه شما به اندازه کافی نوآور است؟ از طریق برنامه تجاریتان.
تنها برای دادن جزئیات بیشتر به شما، بیایید مزایای اصلی دریافت ویزای کارآفرینی را مرور کنیم:
– شما بدون نیاز به گذراندن شرایط پیچیده درخواست ویزای کار معمولی، مجوز کار را دریافت خواهید کرد.
– برخلاف بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی، هیچ سرمایه گذاری مقدماتی یا میزان سرمایه مورد نیاز قبلی وجود ندارد.
– ایجاد شغل الزام جدی نیست، حتی اگر ایجاد اشتغال پروژه شما در کشور بسیار ارزشمند باشد. به این معنا که اگر شما تجارت خود را شروع کنید (بدون کارمند دیگری) اداره تجارت درخواست شما را رد نخواهد کرد. در مورد تمدید نیز همین است. حتی اگر در سال‌های اول کسی را استخدام نکرده باشید، می‌توانید تمدید کنید.
– با ویزای کارآفرینی، شما سفر آزادانه به کشورهای محدوده شنگن خواهید داشت.
– برای مراحل درخواست نیازی به رفتن به اسپانیا نیست. شما می‌توانید به سادگی نماینده‌ای را برای درخواست خود تعیین کنید و از سفر به این کشور جهت دریافت مجوز تجاری خودداری کنید.
– درخواست مشترک. شما می‌توانید برای مجوز اقامت اسپانیا هم زمان با یک عضو از خانواده که شروع به تجارت می‌کند، اقدام کنید. این باعث می‌شود ویزای استارت‌آپ بلیط خوبی برای آن دسته از خانواده‌هایی باشد که می‌خواهند با هم به اسپانیا نقل مکان کنند. در این حالت، شما می‌توانید پدر و مادرتان، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را با خود به اسپانیا بیاورید.
هلدینگ ملاصدرا با تجزیه و تحلیل جزئیات، راه و روش تجارت در اسپانیا را به شما نشان خواهد داد. وکلای ملاصدرا در تمامی مراحل راه اندازی تجارت در اسپانیا به شما کمک خواهند کرد.

ویزای سرمایه گذاری


ویزای سرمایه گذاری یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای شروع زندگی در اسپانیا می‌باشد. بسیاری از مراحل درخواست مجوز اقامت می‌توانند شامل تعداد زیادی مدارک و الزامات باشند. به منظور حل کردن این موقعیت، ویزای طلایی به وجود آمد. این مجوز اقامت به ملیت‌های غیر اروپایی برای بدست آوردن اقامت اسپانیا برای یک سال (با داشتن گزینه تمدید به منظور افزایش مدت اقامت) اعطا می‌شود. شما تنها باید ۵۰۰٫۰۰۰ یورو در اسپانیا سرمایه گذاری کنید و به راحتی اقامت خود را دریافت کنید. این سرمایه گذاری معمولا از طریق خرید ملک انجام می‌شود. علاوه بر این شما باید اثبات کنید که به اندازه کافی از تمکن مالی برخوردار هستید و می‌توانید خود و خانوادتان را حمایت کنید. برای این منظور، شما نیاز به تصدیق حداقل ۳۰٫۰۰۰ یورو به عنوان سرمایه گذار دارید. اگر شما بخواهید همچنین برای ویزای خانواده خود اقدام کنید، بنابراین، به بیش از ۱۰٫۰۰۰ یورو برای هر کدام از اعضای خانواده نیاز دارید. هر متقاضی باید بیمه سلامت خود را در اسپانیا داشته باشد و متقاضیانی که به سن قانونی رسیده‌اند نباید هیچ سابقه کیفری داشته باشند.

چگونه مرحله به مرحله اقامت اسپانیا را بدست آوریم؟


حال شما تمامی گزینه‌های مربوط به شروع زندگی قانونی در اسپانیا را دارید و اقامت را به عنوان یک خارجی غیر اروپایی بدست آوردید. سوالاتی ممکن است بلافاصله به ذهن شما خطور کند: چگونه آن را انجام دهم؟ به کدام مدارک برای ارائه نیاز دارم؟ چه شرایطی لازم است تا واجد شرایط شوم؟
هر مجوز اقامتی، متفاوت است. هر نوعی از ویزا، الزامات خود را دارد و مدارک هر کدام از ویزاها که شما باید به اداره مهاجرت اسپانیا بفرستید، با یکدیگر متفاوت است. با این وجود، مشترکات خاصی وجود دارد که بدون توجه به مسیری که انتخاب کرده‌اید، باید در نظر داشته باشید.

با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند شوید!!

Open chat
1
سلام میتونم کمکتون کنم ؟