مشاوره رایگان

اقامت ارمنستان

اقامت ارمنستان

وضعیت اقامت موقت- یک مجوز از طرف نهاد مدیریت عمومی مجاز دولت جمهوری ارمنستان که یک فرد خارجی را برای اقامت در کشور ارمنستان برای یک سال وارد می‌کند. افراد خارجی باید از طریق مرزهای دولتی، بر اساس دسترس پذیری یک پاسپورت معتبر و بر اساس ویزای ورودی یا سندی که وضعیت اقامت را تایید می‌کند و در صورت اخذ مجوز که از طرف نهاد مدیریت عمومی مجاز توسط دولت جمهوری ارمنستان که کنترل مرز را انجام می‌دهد، وارد ارمنستان شوند.

شرایط و ضوابط اعطای وضعیت اقامت موقت یا اجازه اقامت در ارمنستان

۱- اگر فرد خارجی شرایط توجیهی اقامت خود را در خاک ارمنستان برای مدت یک سال یا بیشتر اثبات کند، اقامت موقت باید به آن شخص اعطا شود. شرایطی مانند:

• تحصیل

• مجوز کار

• ازدواج با یک شهروند ارمنی یا با یک خارجی که به صورت قانونی اقامت ارمنستان را دارد

• داشتن یک رابطه نزدیک (پدر و مادر، برادر، خواهر، همسر، فرزند، پدربزرگ و مادربزرگ، نوه) با یک شهروند ارمنی یا یک خارجی که اقامت دائم ارمنستان را دارد.

• تبعه ارمنی بودن

• شرکت در فعالیت‌های کارآفرینی

• داشتن ریشه ارمنی

• راه انداختن تجارت در ارمنستان

۲- اقامت موقت برای مدت زمان یک سال با احتمال تمدید این زمان اعطا می‌شود. یک متقاضی برای تمدید اقامت موقت باید درخواست خود را حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای تاریخ اقامت خود ارائه دهد.

روش های به دست آمدن تابعیت جمهوری ارمنستان

• از طریق شناخت شهروندی
• به وسیله تولد
• از طریق دریافت تابعیت
• از طریق احیاء شهروندی
• از طریق دریافت تابعیت به عنوان یک گروه
• بر اساس مبنای مندرج در معاهدات بین المللی جمهوری ارمنستان
• در سایر موارد مندرج در قانون
• راه اندازی یک فعالیت تجاری

اقامت دائم ارمنستان با دوره معتبر پنج ساله صادر می‌شود که می‌تواند برای بیش از پنج سال تمدید شود. برای تمدید اقامت دائم، متقاضی باید حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای کارت اقامت دائم خود، اقدام کند.
هر فرد ۱۸ ساله که قادر به کار کردن باشد، می‌تواند برای شهروندی ارمنستان اقدام کند اگر او:

• در طی سه سال گذشته اقامت قانونی در خاک ارمنستان را داشته باشد.
• به زبان ارمنی تسلط داشته باشد
• با قانون اساسی ارمنستان آشنا باشد

همچنین فرد می‌تواند بدون در نظر گرفتن دو شرط اول اقامت ارمنستان را بدست بیاورد در صورت:

• ازدواج با یک شهروند ارمنی یا داشتن یک فرزند از یک شهروند ارمنی
• داشتن پدر یا مادر که دارای شهروندی ارمنستان در گذشته بوده‌اند یا در خاک ارمنستان به دنیا آمده بودند و طی سه سال از رسیدن به سن ۱۸ سالگی برای شهروندی ارمنستان درخواست داده بوده‌اند.
• داشتن منشا ارمنی (اجداد ارمنی)
موسسه ملاصدرا مشاورات و کمک‌های قانونی برای اقامت کوتاه مدت و یا شهروندی در خاک ارمنستان را برای شما ارائه می‌دهد.

مدارک لازم:


– نامه درخواست
– ۳ عدد عکس رنگی
– پاسپورت و یک کپی از آن به همراه ترجمه معتبر ارمنی گذرنامه
– مدارک حمایت کننده از شرایط اقدام برای اجازه اقامت (تمدید مجوز) در ارمنستان
– گواهینامه پزشکی
– رسید پرداخت مالی

اقامت برای سرمایه گذاران و صاحبان تجارت


ممکن است سرمایه گذاران خارجی در اقتصاد ارمنستان برای یکی از مجوزهای اقامت زیر واجد شرایط باشند:
– مجوز اقامت ویژه به شکل یک پاسپورت و با اعتبار ۱۰ ساله صادر می‌شود.
– مجوز اقامت دائم به شکل یک کارت و با اعتبار ۵ ساله صادر می‌شود.
– مجوز اقامت موقت به شکل یک کارت و با اعتبار ۱ ساله صادر می‌شود.
مسئولین مهاجرت (پلیس و خدمه امنیت ملی) ماهیت سرمایه گذاری، مقدار سرمایه گذاری، مکان، خلق مشاغل، ملیت شما و دیگر فاکتورهای موثر در تصمیم گیری که آیا شما برای مجوز اقامت مناسب هستید یا نه را در نظر می‌گیرند.

اقامت برای دانشجویان و کارگران


 دانشجویانی که در مدارس و دانشگاه‌های ارمنستان ثبت نام کرده‌اند، به صورت کلی مجوز اقامت موقت را برای یک سال که قابل تمدید نیز می‌باشد، می‌گیرند. کارگران خارجی می‌توانند یک مجوز اقامت موقت یک ساله را برا اساس یک توافق نامه استخدامی امضا شده با کارفرمای ارمنی بگیرند. کار کردن بدون مجوز اقامت ممکن است منجر به مجازات کارفرما و ابطال ویزا شود. اگر تحصیل دانشجو یا کار کارمند توسط مدرسه/دانشگاه یا کارفرما خاتمه یابد، مجوز اقامت می‌تواند کنسل شود.

اقامت برای افراد خانواده و ارمنی‌های قومی


مجوزهای اقامت موقت (یک ساله) برای افراد خانواده شهروند ارمنستان و سایر دارندگان مجوز اقامت در دسترس است. اینکه چه کسی که می‌تواند حمایت مالی کند و برای چه نوعی از مجوز اقامت اقدام می‌کند، بستگی به وضعیت متقاضی اصلی دارد. یک مجوز اقامت برای افراد خانواده صادر خواهد شد در صورتی که اسناد ارسال شده رابطه خویشاوندی را نشان دهد. (مانند گواهی ازدواج، گواهی تولد)
اقوام ارمنی (اشخاص حقیقی که می‌توانند ثابت کنند که یکی از اجداد آنها ارمنی بوده است) برای هر نوع مجوز اقامت (موقت، دائم، ویژه) به اندازه شهروندان ارمنی واجد شرایط هستند. یک ارمنی ممکن است مجوز اقامت ویژه را نسبت به شهروندی ترجیح دهد، برای مثال برای جلوگیری از ثبت نام/ خدمات نظامی.

اقامت از طریق سرمایه گذاری


سرمایه گذاری در بازار گردشگری ارمنستان به سرعت رشد خواهد کرد و شما می‌توانید اقامت را برای خود و خانوادتان دریافت کنید. مزایای سرمایه گذاری در ارمنستان:
– اقامت موقت، دائم، ویژه
– مجوز اقامت در ۶۰-۳۰ روز، با اعتبار ۱۰-۱ سال
– پوشش خانواده
– طریقه شهروندی
– نیازی به زندگی در این کشور نیست
– نیاز به حداقل مدارک
– شروع سرمایه گذاری از ۲۰٫۰۰۰ دلار آمریکا

گزارشات شرح داده در زیر نشان دهنده مراحل اخذ مجوز برای صاحبان تجارت می‌باشد. (این مراحل ممکن است بسته به شرایط شما متفاوت باشد) :

۱- دریافت یک ویزا. شما می‌توانید در سفارت ارمنستان از کشور خود برای دریافت ویزا اقدام کنید. به عبارت دیگر شما برای چند روز به ارمنستان سفر خواهید کرد.
۲- دیدن ارمنستان. مدت زمان ماندن شما در ارمنستان تا حد زیادی به شرایط شما بستگی دارد. در حالی که در موارد خاص ممکن است یک روز برای شما کافی باشد، اما به طور معمول شما باید برای حداقل دو هفته در ارمنستان بمانید.
۳- ثبت یک تجارت. تجارت می‌تواند بعد از رسیدن شما ثبت شود، اما می‌توان تجارت را قبل از بازدید شما، توسط یک وکیل توانمند به ثبت رساند. فرم شرکت (LLC، همکاری، دفتر شعبه، کارآفرینی خصوصی) به ماهیت تجارت شما و دیگر شرایط بستگی دارد. تجارت شما همچنین یک شماره شناسنامه مالیاتی و یک تمبر دریافت می‌کند.
۴- باز کردن حساب بانکی. بعضی بانک‌ها ممکن است از کار کردن با افراد حقیقی که در لیست سیاه هستند یا ملیت آنها از کشورهای خاصی هست، امتناع کنند. به طور معمول یک بانک به چندین ارز، بانکداری اینترنتی و کارت‌های بدهی (ویزا یا مستر کارت) حساب ارائه می‌دهد.
۵- مقدمات دفتری. در حالی که اجاره یا خرید دفتر یا مقدمات تجاری دیگر از الزامات قانونی نیست، در بسیاری از موارد تا زمانی که مکان‌های تجاری مناسب ایجاد نشود، نمی‌توان تجارت کرد. اگر ماهیت کار شما به گونه‌ای باشد که دیگر نیازی به فضای اداری نداشته باشید (به عنوان مثال کار با اینترنت)، بنابراین نیازی به اجاره دفتر نیست و مامور امنیتی مصاحبه را در آپارتمان شما یا در محل اقامتتان انجام می‌دهد.
۶- راه اندازی تجارت. در ارمنستان شما برای یک مجوز اقامت بعد از شروع تجارتتان واجد شرایط هستید. به عبارتی دیگر، شما نه تنها به نشان دادن ثبت تجارت خود بلکه به عملیاتی شدن آن نیز نیاز دارید. در این مرحله موسسه ملاصدرا به شما کمک خواهد کرد تا مدارک لازم، عکس و سایر شواهد برای تقویت پرونده را جمع‌آوری کنید.
۷- بررسی پزشکی. بررسی پزشکی باید در یک بیمارستان در ارمنستان انجام شود. حدود ۳۰ دقیقه انجام می‌شود و شامل گرفتن X-Ray می‌باشد. تست خون نیازی نیست.
۸- اقدام برای اقامت. تقاضا برای یک مجوز اقامت می‌تواند توسط یک وکیل خبره انجام شود. به عبارت دیگر، شما نباید به صورت شخصی با اداره مهاجرت مواجه شوید. با این حال، هنگام ثبت درخواست باید در ارمنستان حضور داشته باشید و اصل گذرنامه شما باید به اداره مهاجرت ارائه شود (بلافاصله بعد از آن به شما برگردانده خواهد شد). هزینه دولت برای اقامت در این مرحله پرداخت می‌شود. اگر شما دارای یک ویزای معتبر (تمبر ورودی) باشید، می‌توانید برای یک مجوز اقامت اقدام کنید. اگر بیشتر از زمان اقامت ویزا در ارمنستان ماندید، می‌توانید بعد از پرداخت جریمه برای مجوز اقامت اقدام کنید.
۹- مصاحبه. به طور معمول، افسر امنیتی طی ۱۵-۸ روز بعد از ثبت درخواست اجازه اقامت، در محل کار شما مصاحبه حضوری انجام می‌دهد. این مصاحبه در حالت نرمال بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد و هدف آن اثبات این است که آیا تجارت شما قانونی و کارآمد هست یا خیر. در موارد خاص یک مصاحبه دوم در اداره مهاجرت انجام می‌شود.
۱۰- کارت اقامت. درخواست اجازه اقامت معمولا در ۴۰-۲۵ روز تایید می‌شود و بعد از آن می‌توان اجازه اقامت را از اداره مهاجرت دریافت کرد. حضور شما به طور کلی لازم نیست و وکیل شما می‌تواند مجوز اقامت را با وکالت پیگیری کند. در حال حاضر اجازه اقامت به صورت کارت کاغذی صادر می‌شود که می‌توانید در گذرنامه خود نگه دارید.
۱۱- افراد خانواده. هم زمان می‌توان فرم تقاضای اجازه اقامت را برای متقاضی اصلی و افراد خانواده پر کرد. به طور کلی پیشنهاد می‌شود تا زمانی که مجوز اقامت متقاضی اصلی تایید می‌شود، صبر کرد. افراد خانواده باید مدارک خویشاوندی که به درستی قانونی شده‌اند را نشان دهند.
۱۲- ثبت آدرس. این قانون مقرر دارد که ساکنان طی ۱۵ روز بعد از صدور مجوز اقامت، آدرس خود را در ایستگاه پلیس محلی ثبت کنند. مقیم می‌تواند برای اثبات آدرس خود، یا اسناد ملک (اجاره نامه یا گواهی مالکیت) را ارائه دهد یا می‌تواند آدرس را در بیانیه کتبی اعلام کند، که بعد از آن طی ۱۰-۵ روز توسط یک افسر پلیس محلی تایید می‌شود.
۱۳- SSN و گواهینامه رانندگی. بعد از اینکه مجوز اقامت صادر شد و آدرس ثبت شد، مقیم می‌تواند برای یک شماره تامین اجتماعی (SSN) و یک گواهینامه رانندگی اقدام کند.

شما می‌توانید هر زمان و در هر جایی که هستید از طریق موسسه ملاصدرا اقدام به اخذ ویزای اقامت ارمنستان کرده و در کمترین زمان به اهداف خود برسید. تمامی اطلاعات و جزئیات دریافت اقامت تنها در هلدینگ ملاصدرا و از طریق وکلای قانونمند و خبره ملاصدرا قابل دسترس می‌باشد. تنها و تنها موسسه ملاصدرا است که از صفر تا صد کار اقامت شما را در دست می‌گیرد و آن را به پایان می‌رساند.

با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند شوید!!

Open chat
1
سلام میتونم کمکتون کنم ؟